
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RLB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.35 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.5A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 280mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.343" Dia (8.70mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of RLB0912-680KL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 9.5A 22.5 MOHM
FIXED IND 0.7NH 320MA 300 MOHM
FIXED IND 3.1NH 450MA 240 MOHM
FIXED IND 68UH 1.35A 280 MOHM TH
FIXED IND 5.6NH 400MA 250 MOHM
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP