
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH124 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 27 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of CDRH124NP-270MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8UH 3.2A 25 MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 1.5A 110 MOHM
FIXED IND 15NH 720MA 120 MOHM
FIXED IND 27UH 2.8A 80 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ HCSL
SWITCH REED SPST-NO 700MA 140V
DC DC CONVERTER 12V 50W