
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRR1210A |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 38mOhm Max |
| Q @ Freq: | 16 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 750 | ||
| 1250 | ||
| 2500 |
Current price of SRR1210A-220M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 6.8A 13.7 MOHM
FIXED IND 150UH 1.61A 185 MOHM
FIXED IND 24NH 400MA 300 MOHM
FIXED IND 22UH 5.2A 38 MOHM SMD
TVS DIODE 40.2V 64.8V SMC
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
MAGNETIC SWITCH UNIPOLAR 3SIP