
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-LQSH |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.1A |
| Shielding: | Semi-Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 163mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 37MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 74405024033 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 8.5A 20MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 5A 40 MOHM SMD
FIXED IND 330UH 85MA 15 OHM SMD
FIXED IND 3.3UH 1.3A 163 MOHM
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
LED GOLDEN DRAGON 590NM YEL SMD
CONN MINI SMB JACK STR 75 OHM