
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PQ2614BLA |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 30 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 61MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.630" (16.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PQ2614BLA-1R0K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220NH 52A 0.7 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 2.7A 118MOHM SMD
FIXED IND 1.8UH 350MA 850 MOHM
FIXED IND 1UH 30A 1.2 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 5V 15W
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
DC DC CONVERTER 95V 50W