
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LB, M Type |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 350 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 470mOhm |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 135MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0806 (2016 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 |
Current price of LBM2016T1R5J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 1.14A 219 MOHM
FIXED IND 150UH 3.1A 110 MOHM TH
FIXED IND 3.3UH 10A 11.8 MOHM
FIXED IND 1.5UH 350MA 470 MOHM
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 5-15V 45W
DC DC CONVERTER 15V 15V 8W