
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRN6045 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 3.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | 7A |
| Shielding: | Semi-Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 19.8mOhm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 38MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 |
Current price of SRN6045-1R8Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 260MA 1.9 OHM SMD
FIXED IND 8.6UH 1.85A 58 MOHM
FIXED IND 22UH 145MA 3.7 OHM SMD
FIXED IND 1.8UH 3.7A 19.8MOHM SM
FIXED IND 10UH 1.5A 180 MOHM TH
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 120W
DC DC CONVERTER 95V 200W