
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 680 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 82 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 30Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1812-684J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 200MA 11.5OHM SM
FIXED IND 180NH 38A 0.32 MOHM
FIXED IND 4.7UH 1.48A 68 MOHM
FIXED IND 680UH 82MA 30 OHM SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 13PF SMD
CONN SOCKET 19POS 0.07 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 12V 100W