
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRE6603 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 mH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 40 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 19mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 25Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 100kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.115" (2.92mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of SRE6603-682M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 252UH 440MA 900 MOHM
FIXED IND 150UH 1.55A 260MOHM SM
FIXED IND 10UH 225MA 1.56 OHM
FIXED IND 6.8MH 40MA 25 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ LVPECL
DIODE ZENER 62V 225MW SOT23-3
AC/DC PS (ENCLOSED TYPE) 1000W,