
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HF1008R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 750 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 275 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.95Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 330MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of HF1008R-751F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 270MA 1.35 OHM TH
FIXED IND 1.5UH 3.1A 60 MOHM SMD
FIXED IND 270NH 456MA 360 MOHM
FIXED IND 750NH 275MA 1.95 OHM
XTAL OSC VCXO 128.0000MHZ LVPECL
CONN RCPT 28POS 0.05 GOLD SMD
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD