NLC453232T-3R9K-PF
Description
FIXED IND 3.9UH 700MA 240 MOHM
DataSheet
NLC453232T-3R9K-PF PDF
Type Description
Series:NLC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Last Time Buy
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.9 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):240mOhm Max
Q @ Freq:10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:40MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)