2100LL-390-V-RC
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 39UH 6.6A 15 MOHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
2100LL-390-V-RC PDF
Type Description
Series:2100LL
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Toroidal
Material - Core:Sendust
Inductance:39 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):6.6 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):15mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical (Open)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm)