ASPI-0520LR-2R2M-T2
Description
FIXED IND 2.2UH 5.5A 36 MOHM SMD
DataSheet
ASPI-0520LR-2R2M-T2 PDF
Type Description
Series:ASPI-0520LR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):5.5 A
Current - Saturation (Isat):5A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):36mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.220" L x 0.205" W (5.60mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)