CDH115NP-270LC
Description
FIXED IND 27UH 1.84A 70 MOHM SMD
DataSheet
CDH115NP-270LC PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:27 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):1.84 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):70mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)