S4924-684K
Description
FIXED IND 680UH 160MA 11.8 OHM
DataSheet
S4924-684K PDF
Type Description
Series:S4924
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:680 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):160 mA
Current - Saturation (Isat):38mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):11.8Ohm Max
Q @ Freq:60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:4.5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max):0.220" (5.58mm)