VLS4012CX-1R5M-1
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED INDUCTOR 1.5UH SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
VLS4012CX-1R5M-1 PDF
Type Description
Series:VLS-CX-1
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:-
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)