MLG1005S2N7ST000
Description
FIXED IND 2.7NH 800MA 150 MOHM
DataSheet
MLG1005S2N7ST000 PDF
Type Description
Series:MLG
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:2.7 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):800 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Q @ Freq:7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)