VLF302510MT-2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 1.5A 84 MOHM
DataSheet
VLF302510MT-2R2M PDF
Type Description
Series:VLF-MT
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.5 A
Current - Saturation (Isat):1.37A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):84mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.098" W (3.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)