SP1210-392J
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.9UH 665MA 470 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SP1210-392J PDF
Type Description
Series:SP1210
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.9 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):665 mA
Current - Saturation (Isat):665mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):470mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)