CI160808-R15J
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 150NH 200MA 2.4OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CI160808-R15J PDF
Type Description
Series:CI160808
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Multilayer
Material - Core:Ceramic
Inductance:150 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.4Ohm Max
Q @ Freq:8 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:500MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)