MPI2512V2-1R5-R
Description
FIXED IND 1.5UH 2.3A 77MOHM SMD
DataSheet
MPI2512V2-1R5-R PDF
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.3 A
Current - Saturation (Isat):3.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):77mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:45MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:1008
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.049" (1.25mm)