
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P3519 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 290mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.95Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.185" (4.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of P3519-224K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 26A 3 MOHM TH
FIXED IND 110NH 150MA 2.7 OHM
FIXED IND 330NH 46A 0.69 MOHM
FIXED IND 220UH 240MA 4.95 OHM
FIXED IND 2.5UH 7A 22 MOHM SMD
DIODE ZENER 3.6V 1W MELF
TVS DIODE