
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ASMCI-0603 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 50 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 900mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of ASMCI-0603-100N-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680UH 45MA 28 OHM SMD
FIXED IND 2.2UH 1.6A 204 MOHM
FIXED IND 3.35UH 20A 10 MOHM TH
FIXED IND 10UH 50MA 900 MOHM SMD
BOARD MOUNT HEADER, RIGHT ANGLE,