
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0402HS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 43 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 810mOhm |
| Q @ Freq: | 25 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.03GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0402HS-430EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 190MA 2.8 OHM SMD
FIXED IND 1.5UH 2A 70 MOHM SMD
FIXED IND 1.5UH 2.4A 30 MOHM TH
FIXED IND 43NH 100MA 810 MOHM
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
DC DC CONVERTER,50W,3.3VDC
FIXED IND 100UH 279MA 2.5 OHM TH