
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQH2 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 120 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.63Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 18MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0806 (2016 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 |
Current price of LQH2MCN470K02L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 9.5A 14.2 MOHM
IND 47UH 10A 20.8MOHM SMD
FIXED IND 390UH 490MA 1.3 OHM
FIXED IND 47UH 120MA 6.63 OHM
VARISTOR 270V 3.5KA DISC 10MM
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCTCXO 32.7680MHZ LVCMO