
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1500 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 7.44 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 15.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | 109 @ 1MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 19MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.661" Dia (16.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.839" (21.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 |
Current price of 15153C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680UH 1.8A 350 MOHM TH
FIXED IND 15NH 560MA 170 MOHM
FIXED IND 220NH 21A 3.9 MOHM SMD
FIXED IND 15UH 7.44A 15.5 MOHM
TVS DIODE 10V 17V SMB
TERM BLOCK HDR 11POS 90DEG 3.5MM
PLATE, STRIP GUIDE