5022R-112F
Description
FIXED IND 1.1UH 930MA 420 MOHM
DataSheet
5022R-112F PDF
Type:-
Material - Core:Phenolic
Inductance:1.1 µH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):930 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):420mOhm Max
Q @ Freq:33 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:190MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)