
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDEM25201T |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.6A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 62mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 | ||
| 50000 | ||
| 100000 |
Current price of SDEM25201T-1R0MS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 288MA 2.4 OHM SMD
FIXED IND 6.8UH 3.6A 47 MOHM SMD
FIXED IND 15UH 9A 28 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 3.3A 62MOHM SMD
CONN PLUG STEREO 2.5MM 3COND
FIXED IND 6.8MH 85MA 67 OHM TH
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR