
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SDE6603 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 580mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 510mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 15MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.115" (2.92mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of SDE6603-330M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100NH 450MA 280 MOHM
FIXED IND 6.8UH 4.2A 50 MOHM SMD
FIXED IND 100UH 800MA 700MOHM SM
FIXED IND 33UH 600MA 510MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
TERM BLK 18P SIDE ENT 5.08MM PCB
CBL CLAMP P-TYPE BLACK FASTENER