
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | METCOM MPX |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 11.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 10A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 11.6mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.256" W (7.00mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MPX1D0650L2R2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 3.5A 30 MOHM SMD
FIXED IND 3.3UH 11.8A 5.76 MOHM
FIXED IND 91UH 460MA 1.1 OHM SMD
CAP CER 0.68UF 630V X7T SMD
FIXED IND 2.2UH 11.2A 11.6 MOHM
CONN HEADER R/A 9POS 3MM
IC REG BUCK ADJUSTABLE 4A 16QFN