MLF2012A3R3JTD25
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 50MA 600 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MLF2012A3R3JTD25 PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):50 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):600mOhm Max
Q @ Freq:45 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant:60MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)