
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMID |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 65 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 125mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 60.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 252kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 600kHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 252 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of B82442T1685J000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 800MA 312 MOHM
FIXED IND 47UH 10.7A 16 MOHM TH
FIXED IND 10UH 9A 10 MOHM TH
FIXED IND 6.8MH 65MA 60.3 OHM
CRYSTAL 37.5000MHZ 12PF SMD
RF SHIELD 1" X 1.25" T/H
DC DC CONVERTER 15V 2W