
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0402HS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 30 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 350mOhm |
| Q @ Freq: | 25 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.35GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0402HS-300EGTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
WIREWOUND INDUCTOR 270NH@7.9MHZ
FIXED IND 15MH 230MA 11.2 OHM TH
FIXED IND 3.3UH 3A 60 MOHM SMD
FIXED IND 30NH 400MA 350MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVDS
FAN AXIAL 30X15MM 12VDC WIRE