
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VLF-M |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 980 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 740mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 400mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.157" W (5.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of VLF504010MT-150M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.1NH 900MA 90 MOHM
FIXED IND 4.7UH 315MA 1 OHM SMD
FIXED IND 9.1NH 250MA 900 MOHM
FIXED IND 15UH 980MA 400 MOHM
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 39UH 12.2A 11 MOHM TH