
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 5.6 nH |
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm Max |
| Q @ Freq: | 23 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of MHQ1005P5N6BT000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7MH 360MA 4 OHM TH
FIXED IND 18UH 5.1A 28 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 40A 1.4 MOHM SMD
FIXED IND 5.6NH 800MA 130 MOHM
CONN HEADER SMD 60POS 1.27MM
DC DC CONVERTER 36V 75W
DC DC CONVERTER 125V 60W