
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 600 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 990mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 472mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of P1812-682K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 4A 53 MOHM TH
FIXED IND 150NH 66A 0.17 MOHM
FIXED IND 18MH 30MA 60 OHM TH
FIXED IND 6.8UH 600MA 472 MOHM
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
DC DC CONVERTER 28V 150W
FIXED IND 1UH 4.1A 47 MOHM SMD