
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LK |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 560 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 20 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 470mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 10MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 75MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of LK1005R56K-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3MH 350MA 3.7 OHM TH
FIXED IND 68UH 1.45A 180 MOHM
FIXED IND 47UH 140MA 2.5 OHM SMD
RES 9.31K OHM 0.5% 1/10W 0603 SM
FIXED IND 560NH 20MA 470 MOHM
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM
CONN RCPT USB2.0 MINI B 5POS TH