
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCQ1V3216 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 47 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 320MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1206 |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MCQ1V3216-R047-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 72NH 270MA 560 MOHM
FIXED IND 270NH 70MA 6.5 OHM SMD
FIXED IND 1UH 2.4A 54 MOHM SMD
SFERNICE FIXED RESISTORS
FIXED IND 47NH 300MA 150 MOHM
XTAL OSC XO 4.0000MHZ HCMOS SMD
TERM BLOCK HDR 7POS 45DEG 5.08MM