
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 78F |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 370 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 750mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 18MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of 78F100J-TR-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 950MA 222 MOHM
FIXED IND 2.3UH 7.5A 16.5 MOHM
FIXED IND 10UH 1.8A 80 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 370MA 750 MOHM TH
JUMPER TERM BLK 4POS ROUND PINS
DIMENSION= 18 X 88.5 MM, SERIES
TAPE DBL COAT WHT 4"X 9" 6/PACK