
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-PMCI |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 2.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 66mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 74479287210 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 2.04A 31.3 MOHM
FIXED IND 470NH 12.5A 7.7MOHM SM
FIXED IND 22UH 300MA 1.65 OHM
FIXED IND 1UH 2.4A 66 MOHM SMD
CONN HEADER SMD 6POS 1MM
CONN HEADER VERT 66POS 1.27MM
POWER DIVIDER,3 WAY.