
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDR7D43MN |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±25% |
| Current Rating (Amps): | 650 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1.45A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 401.4mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CDR7D43MNNP-820NC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8UH 900MA 240 MOHM
FIXED IND 0.7NH 900MA 50MOHM SMD
FIXED IND 43NH 200MA 1.1 OHM SMD
FIXED IND 82UH 650MA 401.4 MOHM
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ HCSL
CONN SOCKET 14POS 0.1 GOLD PCB
CONN PLUG HSNG FMALE 6POS INLINE