
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMPLA4020Q |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Carbonyl Powder |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 12A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 14mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AMPLA4020Q-R47MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 850MA 430 MOHM
FIXED IND 3.9NH 300MA 200 MOHM
FIXED IND 82UH 1.9A 145 MOHM SMD
CAP CER 120PF 1KV X7R 1206
CAP CER 0.018UF 25V X7R 0805
FIXED IND 470NH 8A 14 MOHM SMD
CER RESONATOR T/H