
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CW201212 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 820 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 180 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.3Ohm |
| Q @ Freq: | 23 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 230MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of CW201212-R82J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100NH 490MA 630 MOHM
FIXED IND 220UH 810MA 592 MOHM
FIXED IND 3.3UH 6.8A 30.3 MOHM
FIXED IND 820NH 180MA 2.3OHM SMD
IC VIDEO MULTIPLEXER 144LQFP
CAP CER 1206 2.2NF 50V X7R 20%
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC