
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SP1210 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 150 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 124 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 106mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 13.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.101" (2.57mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1300 |
Current price of SP1210-154J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 11.4A 6 MOHM TH
FIXED IND 470UH 160MA 3.6OHM SMD
FIXED IND 2.2UH 43.5A 2.7MOHM SM
RES SMD 36 OHM 1W 1812 WIDE
FIXED IND 150UH 124MA 13.5 OHM
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
CRIMP FLANGE 12 LARGE