
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLG |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 110 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 150 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 700MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of MLG1005SR11HTD25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 550MA 14.5 MOHM
FIXED IND 110NH 68A 0.24 MOHM
FIXED IND 10UH 20A 4.63 MOHM TH
FIXED IND 110NH 150MA 2.2 OHM
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ SNWV
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
IC DAC 12BIT V-OUT 14SOIC