
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LK |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 150 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 400mOhm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 205MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of LK1608R12K-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 858MA 288 MOHM
FIXED IND 270NH 260MA 2.42 OHM
FIXED IND 1.8UH 80MA 450 MOHM
FIXED IND 120NH 150MA 400 MOHM
XTAL OSC TCXO 12.0000MHZ LVCMOS
SFERNICE FIXED RESISTORS
M40X1.5 CORD GRIP PA/TPE BEIGE