
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SBC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.1A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 50mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.217" Dia (5.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.335" (8.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SBC1-4R7-202 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 420MA 860MOHM SM
FIXED IND 6.8UH 8.4A 14 MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 3.9A 35 MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 2A 50 MOHM TH
MEMS OSC XO 12.0000MHZ H/LV-CMOS
DC DC CONVERTER 28V 140W
FIXED IND 180UH 69MA 9.4 OHM SMD