
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 18 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 420 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 230mOhm Max |
| Q @ Freq: | 58 @ 900MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of L-07W18NGV4T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.9UH 6.5A 14.5 MOHM
FIXED IND 15UH 164MA 2.8 OHM SMD
FIXED IND 4.7MH 60MA 13.9 OHM
FIXED IND 18NH 420MA 230 MOHM
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
ACCLIMATE IP68 SEALED RECTANGUL