
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Air |
| Inductance: | 8 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.6mOhm Max |
| Q @ Freq: | 140 @ 150MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 150 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.145" L x 0.120" W (3.68mm x 3.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.125" (3.18mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 |
Current price of AL12A08N0GTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5UH 4.9A 22 MOHM SMD
FIXED IND 22NH 600MA 120MOHM SMD
FIXED IND 4.7UH 4.7A 36 MOHM SMD
FIXED IND 8NH 4A 2.6 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 12V 200W
IC CLOCK MULTIPLIER JITTER ATT
CONN QC TAB 14-16AWG 0.250 CRIMP