
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ISC-1812 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 336 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 620mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of ISC1812EB4R7J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.2NH 250MA 650 MOHM
FIXED IND 8.2UH 10A 11.85 MOHM
FIXED IND 680UH 65MA 17 OHM SMD
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
FIXED IND 4.7UH 336MA 620 MOHM
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC
ROLLER LEVER HEAD FOR WL SERIES